top of page

Yazar Hakında

kitabın yazarı

Ahmet Aydın

1962 yılında Polatlı’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Lisans ve yüksek lisansını ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden aldı.  Aynı bölümde araştırma görevliliği yaptı. Daha sonra BOTAŞ’ta mühendis, başmühendis, daire başkan yardımcılığı ve Genel Müdür müşavirliğinde bulundu. EPDK’nın kuruluşundan bugüne kadar enerji uzmanı, grup başkanı, daire başkanı ve başkan yardımcısı olarak hizmet verdi. Halen aynı kurumda başkan danışmanı olarak görev yapmaktadır. 

2007-2008 yıllarında TBMM Genel Sekreter Yardımcılığı ve başkan müşavirliği görevlerinde de bulundu.

Lise yıllarında MTTB faaliyetlerine katıldı. MAZLUMDER’in kuruluş faaliyetlerinde yer alarak kurucu üyesi oldu ve bir dönem Genel Sekreterlik görevini de üstlendi. ODTÜ Mezunları Birliği Vakfının kurucu üyeleri arasında yer aldığı gibi vakfın Genel Müdürlüğü görevini iki dönemlik bir süre ile yerine getirdi.

Siyer, hadis ve tefsir okumalarına ortaöğrenim yıllarında başladı. Ankara vaizlerinden olan babasının kütüphanesindeki temel eserleri o yıllarda bitirdi. Kur’an ve Hz.Muhammed’i anlamaya yönelik çabaları o günlerden başladı. Çeşitli tefsir dersi halkalarına iştirak ederek aralıksız günümüze kadar devam etti. “Medeniyet Yolunda Allah’ın Rehberliği- Kur’an ve Hz.Muhammed’in Hayatına Politik Bir Yaklaşım” ismini verdiği bu eser, onun bu ders halkalarındaki çalışmalardan elde ettiği çıkarımlar ile kendi kişisel okumalarından elde ettiği birikimler arasından süzülen bir yapıttır.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

bottom of page